  • SCB73F-820
SCB73F-820
advertisement
Manufacturer No:
SCB73F-820
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCB73F-820
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCB73F-820
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCB73F
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.291W 7.40mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    680mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    680mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    710mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    440mA
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    7.3914mm
  • Width
    7.3914mm