  • SC62CB-100
SC62CB-100
advertisement
Manufacturer No:
SC62CB-100
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC62CB-100
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC62CB-100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SC62CB
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.82A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.82A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.07A
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    6.1976mm