  • SC414MF-560
SC414MF-560
advertisement
Manufacturer No:
SC414MF-560
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC414MF-560
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC414MF-560
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC414MF-560
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC414MF
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    380mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    380mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.48Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    380mA
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    4.2926mm
  • Width
    4.2926mm