  • SC3316FH-2R2
SC3316FH-2R2
advertisement
Manufacturer No:
SC3316FH-2R2
HK JDW NO:
728-SC3316FH-2R2
Step5Bar-code shipping tag
SC3316FH-2R2
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SC3316FH
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.394W 13.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    7.4A
  • Current Rating
    7.4A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.8A
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    10.0076mm