  • SC3308F-221
SC3308F-221
advertisement
Manufacturer No:
SC3308F-221
HK JDW NO:
728-SC3308F-221
Step5Bar-code shipping tag
SC3308F-221
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SC3308F
  • Size / Dimension
    0.530Lx0.390W 13.45mmx9.90mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    480mA
  • Current Rating
    480mA
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.9Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    500mA
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    13.462mm
  • Width
    9.906mm