  • SC1608F-330
SC1608F-330
advertisement
Manufacturer No:
SC1608F-330
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC1608F-330
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC1608F-330
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC1608F
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    720mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    720mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    510mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    580mA
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    4.445mm