  • SC12S-7PF20PPM
SC12S-7PF20PPM
advertisement
Manufacturer No:
SC12S-7PF20PPM
Manufacturer:
Seiko Instruments
HK JDW NO:
698-SC12S-7PF20PPM
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
SC12S-7PF20PPM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC12S-7PF20PPM
    Select All
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SC12S
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.041W 1.27mmx1.05mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90kOhms
  • Load Capacitance
    7pF