  • SC104B-181
SC104B-181
advertisement
Manufacturer No:
SC104B-181
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC104B-181
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
SC104B-181
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SC104B
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.386W 10.90mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    880mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    560mA
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    621mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    560mA
  • Height
    4.8006mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    10.8966mm
  • Width
    9.8044mm