  • SC10100JT
SC10100JT
advertisement
Manufacturer No:
SC10100JT
HK JDW NO:
792-SC10100JT
Package:
Axial
Datasheet:
SC10100JT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC10100JT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2007
  • Series
    SC10, Sigma Inductors
  • Size / Dimension
    0.165Diax0.394L 4.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    510mA
  • Inductance
    10μH
  • ELV
    Compliant
  • Max Current Rating
    510mA
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Max DC Current
    510mA
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    45 @ 7.9MHz