  • SC-14-15JH
SC-14-15JH
advertisement
Manufacturer No:
SC-14-15JH
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SC-14-15JH
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 1.5MH,14A, 0.014OHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC-14-15JH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SC
  • Size / Dimension
    1.654Lx1.614W 42.00mmx41.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    14A
  • Inductance @ Frequency
    1.5mH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.102 28.00mm