  • SC-10-15J-MI
SC-10-15J-MI
advertisement
Manufacturer No:
SC-10-15J-MI
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SC-10-15J-MI
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 1.5MH,10A, 0.0157OHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC-10-15J-MI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    25°C~120°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.339Lx0.906W 34.00mmx23.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    15.7mOhm
  • Current Rating (Max)
    10A
  • Inductance @ Frequency
    1.5mH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.339 34.00mm