  • SC-08-E1000
SC-08-E1000
advertisement
Manufacturer No:
SC-08-E1000
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SC-08-E1000
Package:
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 10MH,8A, 0.07OHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC-08-E1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SC
  • Size / Dimension
    1.969Dia 50.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    70mOhm
  • Current Rating (Max)
    8A
  • Inductance @ Frequency
    10mH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.969 50.00mm