  • SBSMP5000223MXT
SBSMP5000223MXT
advertisement
Manufacturer No:
SBSMP5000223MXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SBSMP5000223MXT
Package:
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSMP5000223MXT
Description:
EMI Filter Circuits 500V .022uF X7R 20% 6.6x5mm Pi Filter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SBSMP5000223MXT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    SBSM
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Flat
  • Type
    Low Pass
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    PI-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    LC (Pi)
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5mm
  • Current Rating
    10A
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Channels
    1
  • Inductance
    0.5 µH
  • Max Current Rating
    10A
  • DC Resistance (DCR)
    5mOhm
  • Current
    20A
  • Max DC Current
    10A
  • Max Voltage Rating (DC)
    500V
  • Circuit Type
    Filter
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.005Ohm
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    44dB @ 100MHz
  • Insertion Loss (Max)
    60 dB
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    C = 0.022μF
  • Height
    0.133 3.38mm
  • Length
    5.7mm