  • SBC8-220-492
SBC8-220-492
advertisement
Manufacturer No:
SBC8-220-492
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SBC8-220-492
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
SBC8-220-492
Description:
SBC8-220-492 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 3247
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SBC8-220-492
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    SBC
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    4.9A
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Spacing
    10mm
  • Lead Diameter
    0.9 mm
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    7.8A
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm