  • SBC1825A
SBC1825A
advertisement
Manufacturer No:
SBC1825A
Manufacturer:
Winchester Interconnect
HK JDW NO:
892-SBC1825A
Package:
Datasheet:
Description:
Plug, Male Pin Bayonet Lock 75Ohm Bulk BNC Crimp 1 Port
Step5Bar-code shipping tag
SBC1825A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SBC1825A .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Body Material
    Brass
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Male Pin
  • Voltage - Rated
    500V
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Ingress Protection
    Weatherproof
  • Housing Color
    Silver
  • Impedance
    75Ohm
  • Connector Style
    BNC
  • Number of Ports
    1
  • Frequency (Max)
    1GHz
  • Mating Cycles
    500
  • Contact Termination
    Crimp
  • Insertion Loss
    0.2dB
  • Body Finish
    Nickel
  • Cable Group
    Belden 1825A