  • SAN.M13.GLC.6GZ
SAN.M13.GLC.6GZ
advertisement
Manufacturer No:
SAN.M13.GLC.6GZ
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-SAN.M13.GLC.6GZ
Package:
Datasheet:
SAN.M13.GLC.6GZ
Description:
Plug, Male Pins Sulfone Free Hanging (In-Line) 13 Positions Crimp Gold Bulk N (Normal) Push-Pull
Quantity:
In Stock : 8660
Step5Bar-code shipping tag
SAN.M13.GLC.6GZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Sulfone
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Operating Temperature
    -50°C~170°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SP
  • Feature
    Backshell
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    13
  • Color
    Gray
  • Applications
    Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    4A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Shell Size - Insert
    M13
  • Cable Opening
    0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)