  • SAJ101XRHLN74SNOPTQ
SAJ101XRHLN74SNOPTQ
advertisement
Manufacturer No:
SAJ101XRHLN74SNOPTQ
HK JDW NO:
791-SAJ101XRHLN74SNOPTQ
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 12650
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SAJ101XRHLN74SNOPTQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SAJ1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    100mA DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Actuator Type
    Lever, Simulated Roller
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Electrical Life
    30,000 Cycles
  • Mechanical Life
    1,000,000 Cycles
  • Operating Force
    40gf
  • Overtravel
    0.020 (0.5mm)
  • Differential Travel
    0.018 (0.45mm)
  • Pretravel
    0.150 (3.8mm)
  • Operating Position
    0.400 (10.2mm)