  • SAJ101XBL0N74SDTPTQ
SAJ101XBL0N74SDTPTQ
advertisement
Manufacturer No:
SAJ101XBL0N74SDTPTQ
HK JDW NO:
791-SAJ101XBL0N74SDTPTQ
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 1636
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SAJ101XBL0N74SDTPTQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Force
    26gf
  • Overtravel
    0.022 (0.55mm)
  • Differential Travel
    0.020 (0.5mm)
  • Pretravel
    0.087 (2.2mm)
  • Operating Position
    0.378 (9.6mm)
  • Release Force
    2.000gf
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SAJ1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    100mA DC