  • SA205A332JAR
SA205A332JAR
advertisement
Manufacturer No:
SA205A332JAR
HK JDW NO:
66-SA205A332JAR
Description:
SpinGuard® SA 3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.100Diax0.260L 2.54mmx6.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA205A332JAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SpinGuard® SA
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.260L 2.54mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Length
    25.4mm
  • Dielectric
    Yes
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.54mm