  • SA205A182KAA
SA205A182KAA
advertisement
Manufacturer No:
SA205A182KAA
HK JDW NO:
66-SA205A182KAA
Description:
SpinGuard® SA 1800pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.100Diax0.260L 2.54mmx6.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA205A182KAA
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SpinGuard® SA
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.260L 2.54mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Length
    25.4mm
    Yes
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.54mm