  • SA102A150JAK
SA102A150JAK
advertisement
Manufacturer No:
SA102A150JAK
HK JDW NO:
66-SA102A150JAK
Description:
SpinGuard® SA 15pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Quantity:
In Stock : 4088
Step5Bar-code shipping tag
SA102A150JAK
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    15pF
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    4.318mm