  • SA101E333MAR
SA101E333MAR
advertisement
Manufacturer No:
SA101E333MAR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SA101E333MAR
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
33nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA101E333MAR
    Select All
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm