  • SA10160543
SA10160543
advertisement
Manufacturer No:
SA10160543
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-SA10160543
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100/385/A 1.7X2.8 CHIP SENSOR(NI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SA10160543
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • RTD Material
    Platinum
  • Operating Temperature
    -50°C~500°C
  • Packaging
    Box
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Temperature Coefficient
    ±3850ppm/°C
  • Current
    1mA
  • Resistance Tolerance
    ±0.06%
  • Resistance @ 0°C
    100Ohm