  • SA055E104ZARC7
SA055E104ZARC7
advertisement
Manufacturer No:
SA055E104ZARC7
HK JDW NO:
66-SA055E104ZARC7
Description:
SpinGuard® SA 0.1μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.091Diax0.118L 2.30mmx3.00mm 10°C~85°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA055E104ZARC7
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.118L 2.30mmx3.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    2.9972mm