  • S9S12DG25F0VPVE
S9S12DG25F0VPVE
advertisement
Manufacturer No:
S9S12DG25F0VPVE
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-S9S12DG25F0VPVE
Package:
112-LQFP
Datasheet:
Description:
256KB 256K x 8 FLASH 16-Bit Microcontroller HCS12 Series S9S12DG25 112-LQFP
Quantity:
In Stock : 3968
Step5Bar-code shipping tag
S9S12DG25F0VPVE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    112-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    HCS12
  • Published
    2006
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    S9S12DG25
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    91
  • Speed
    25MHz
  • RAM Size
    12K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.35V~5.25V