  • S558-5999B47-F
S558-5999B47-F
advertisement
Manufacturer No:
S558-5999B47-F
HK JDW NO:
106-S558-5999B47-F
Datasheet:
S558-5999B47-F
Description:
XFRMR MODULE LAN 10/100BT 40P
Step5Bar-code shipping tag
S558-5999B47-F
  • Number of Pins
    40
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    1.100Lx0.476W 27.94mmx12.09mm
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    BREADTH DIM INCLUDES TERMINALS ALSO
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    27.94mm X 15.24mm X 4.47mm
  • Inductance
    350μH
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Transformer Type
    LAN 10/100 Base-T
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:1
  • Height Seated (Max)
    0.236 5.99mm
  • Length
    27.94mm
  • Width
    15.24mm