  • S554-6500-25-F
S554-6500-25-F
advertisement
Manufacturer No:
S554-6500-25-F
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-S554-6500-25-F
Package:
Module
Datasheet:
Description:
Telecom Transformer 1:1 1500Vrms Surface Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S554-6500-25-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Primary Winding
    1
  • Turns Ratio (NpNs)
    1:1
  • Load Resistance
    0.25Ohm
  • Height
    5.72mm
  • Height Seated (Max)
    0.225 5.72mm
  • Width
    7.24mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.285W 7.62mmx7.24mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Other Transformers
  • Inductance
    40μH, 60μH, 80μH
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm