  • S5153WBPX36NM
S5153WBPX36NM
advertisement
Manufacturer No:
S5153WBPX36NM
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-S5153WBPX36NM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S5153WBPX36NM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Brackets
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Feature
    Cable - 914mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Male
  • Applications
    WiMax™, WLAN
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    6dBi
  • Frequency Range
    5.15GHz~5.875GHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    SHF f > 4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    5.5GHz
  • Height (Max)
    11.500 292.10mm