  • S4924R-471K
S4924R-471K
advertisement
Manufacturer No:
S4924R-471K
HK JDW NO:
79-S4924R-471K
Step5Bar-code shipping tag
S4924R-471K
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    6.35mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.235A
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    1.235A
  • Frequency - Self Resonant
    235MHz
  • Q @ Freq
    44 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    44
  • Q Factor
    44
  • Case/Size Code
    5225
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm