  • S4924R-182H
S4924R-182H
advertisement
Manufacturer No:
S4924R-182H
HK JDW NO:
79-S4924R-182H
Step5Bar-code shipping tag
S4924R-182H
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    S4924R
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    1.65A
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    1.65A
  • Frequency - Self Resonant
    105MHz
  • Q @ Freq
    44 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    44
  • Q Factor
    44
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm