  • S4924R-151J
S4924R-151J
advertisement
Manufacturer No:
S4924R-151J
HK JDW NO:
79-S4924R-151J
Step5Bar-code shipping tag
S4924R-151J
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S4924R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    3.195A
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    37mOhm Max
  • Max DC Current
    3.195A
  • Frequency - Self Resonant
    400MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm