  • S4924-822K
S4924-822K
advertisement
Manufacturer No:
S4924-822K
HK JDW NO:
79-S4924-822K
Step5Bar-code shipping tag
S4924-822K
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Series
    S4924
  • Size / Dimension
    0.505Lx0.240W 12.82mmx6.09mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    535mA
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.32Ohm Max
  • Max DC Current
    535mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.58mm