  • S3-22R1F8
S3-22R1F8
advertisement
Manufacturer No:
S3-22R1F8
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-S3-22R1F8
Package:
6327 J-Lead
Datasheet:
S3-22R1F8
Description:
S Series, Wirewound, 22.1Ohm, ±1%, -55°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S3-22R1F8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    6327 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.626Lx0.272W 15.90mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    22.1Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Height
    6.8072mm
  • Height Seated (Max)
    0.268 6.80mm