  • S29GL256N10FAI013
S29GL256N10FAI013
advertisement
Manufacturer No:
S29GL256N10FAI013
HK JDW NO:
217-S29GL256N10FAI013
Package:
Datasheet:
S29GL256N10FAI013
Description:
Memory IC 13mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S29GL256N10FAI013
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Number of Terminations
    64
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B64
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Organization
    16MX16
  • Memory Width
    16
  • Memory Density
    268435456 bit
  • Access Time (Max)
    100 ns
  • Parallel/Serial
    PARALLEL
  • Memory IC Type
    FLASH
  • Programming Voltage
    3V
  • Alternate Memory Width
    8
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    11mm