  • S29GL128S10FAIV13
S29GL128S10FAIV13
advertisement
Manufacturer No:
S29GL128S10FAIV13
HK JDW NO:
217-S29GL128S10FAIV13
Package:
64-LBGA
Datasheet:
S29GL128S10FAIV13
Description:
GL-S Memory IC GL-S Series 13mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S29GL128S10FAIV13
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    64-LBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GL-S
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    1.65V~3.6V
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    128Mb 8M x 16
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Supply Current-Max
    0.08mA
  • Access Time
    100ns
  • Memory Format
    FLASH
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    8MX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    60ns
  • Standby Current-Max
    0.0001A
  • Memory Density
    134217728 bit
  • Programming Voltage
    3V
  • Endurance
    100000 Write/Erase Cycles
  • Data Retention Time-Min
    20
  • Write Protection
    HARDWARE/SOFTWARE
  • Data Polling
    YES
  • Toggle Bit
  • Command User Interface
  • Number of Sectors/Size
    128
  • Sector Size
    64K
  • Page Size
    16words
  • Ready/Busy
  • Common Flash Interface
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    11mm