  • S25FL132K0XNFI011
S25FL132K0XNFI011
advertisement
Manufacturer No:
S25FL132K0XNFI011
HK JDW NO:
217-S25FL132K0XNFI011
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
S25FL132K0XNFI011
Description:
3/3.3V V Surface Mount FL1-K Memory IC FL1-K Series 32 Mb kb 6mm mm
Quantity:
In Stock : 20441
Step5Bar-code shipping tag
S25FL132K0XNFI011
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    8
  • Additional Feature
    ALSO CONFIGURABLE AS 32M X 1
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    32Mb 4M x 8
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Supply Current-Max
    0.025mA
  • Access Time
    8.5 ns
    3ms
  • Address Bus Width
    24b
  • Density
    32 Mb
  • Programming Voltage
    3V
    2
  • Page Size
    256B
  • Length
    6mm