  • S25FL127SABNFV101
S25FL127SABNFV101
advertisement
Manufacturer No:
S25FL127SABNFV101
HK JDW NO:
217-S25FL127SABNFV101
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
3/3.3V V FL-S Memory IC FL-S Series 6mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S25FL127SABNFV101
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    FL-S
  • Number of Terminations
    8
  • Additional Feature
    IT ALSO HAVE MEMORY WIDTH X 1
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    128Mb 16M x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Supply Current-Max
    0.063mA
    SPI - Quad I/O
  • Organization
    16MX8
  • Memory Width
    8
  • Standby Current-Max
    0.0003A
  • Memory Density
    134217728 bit
  • Programming Voltage
    3V
    2
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    5mm