  • S25FL127SABNFB103
S25FL127SABNFB103
advertisement
Manufacturer No:
S25FL127SABNFB103
HK JDW NO:
217-S25FL127SABNFB103
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
FL-S Memory IC FL-S Series 6mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S25FL127SABNFB103
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FL-S
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • HTS Code
  • Technology
    FLASH - NOR
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Interface
    SPI, Serial
  • Memory Size
    128Mb 16M x 8
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Memory Format
    FLASH
  • Memory Interface
    SPI - Quad I/O
  • Organization
    16MX8
  • Memory Width
    8
  • Memory Density
    134217728 bit
  • Screening Level
    AEC-Q100
  • Programming Voltage
    3V
  • Alternate Memory Width
    1
  • Length
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    5mm