  • S1DX-A4C1S-AC120V
S1DX-A4C1S-AC120V
advertisement
Manufacturer No:
S1DX-A4C1S-AC120V
HK JDW NO:
590-S1DX-A4C1S-AC120V
Package:
Datasheet:
Description:
Compact Size High Precision Timers Various Output And Operation Mode Types
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S1DX-A4C1S-AC120V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Socket
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    2011
  • Series
    S1DX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    100V~120VAC
  • Termination Style
    Plug In
  • Function
    On-Delay
  • Circuit
    4PDT (4 Form C)
  • Throw Configuration
    4PDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC