  • S1812R-472K
S1812R-472K
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-472K
HK JDW NO:
79-S1812R-472K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
S1812R-472K
Description:
Quantity:
In Stock : 499
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-472K
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    471mA
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Max DC Current
    471mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Height
    3.4036mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm