  • S1812R-471J
S1812R-471J
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-471J
HK JDW NO:
79-S1812R-471J
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-471J
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±5%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    802mA
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    310mOhm Max
  • Max DC Current
    310mA
  • Frequency - Self Resonant
    205MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Q Factor
    25
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm