  • S1812R-222F
S1812R-222F
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-222F
HK JDW NO:
79-S1812R-222F
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-222F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    658mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    460mOhm Max
  • Max DC Current
    658mA
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm