  • S1812R-182K
S1812R-182K
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-182K
HK JDW NO:
79-S1812R-182K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 214
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-182K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    681mA
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    430mOhm Max
  • Max DC Current
    681mA
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm