  • S1812R-153G
S1812R-153G
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-153G
HK JDW NO:
79-S1812R-153G
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-153G
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    301mA
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.2Ohm Max
  • Max DC Current
    301mA
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm