  • S1812-181K
S1812-181K
advertisement
Manufacturer No:
S1812-181K
HK JDW NO:
79-S1812-181K
Step5Bar-code shipping tag
S1812-181K
  • Q @ Freq
    50 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    25
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    1.29A
  • Inductance
    180nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    350MHz