  • S1210R-153K
S1210R-153K
advertisement
Manufacturer No:
S1210R-153K
HK JDW NO:
79-S1210R-153K
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
S1210R-153K
Step5Bar-code shipping tag
S1210R-153K
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Series
    S1210R
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    254mA
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm Max
  • Max DC Current
    254mA
  • Frequency - Self Resonant
    23MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm