  • S1210-823J
S1210-823J
advertisement
Manufacturer No:
S1210-823J
HK JDW NO:
79-S1210-823J
Step5Bar-code shipping tag
S1210-823J
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    137mA
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.5Ohm Max
  • Max DC Current
    137mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S1210
  • Published
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%