  • S1210-472J
S1210-472J
advertisement
Manufacturer No:
S1210-472J
HK JDW NO:
79-S1210-472J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 420
Step5Bar-code shipping tag
S1210-472J
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    402mA
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    402mA
  • Inductance
    4.7μH