  • S110A12C300BL
S110A12C300BL
advertisement
Manufacturer No:
S110A12C300BL
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-S110A12C300BL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S110A12C300BL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    9
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Output Voltage
    12V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Input Voltage (Min)
    66V
  • Input Voltage (Max)
    154V
  • Total Power Output-Max
    300W
  • Output Voltage-Max
    13.2V
  • Output Voltage-Min
    1.2V