  • S0603-221NG1
S0603-221NG1
advertisement
Manufacturer No:
S0603-221NG1
HK JDW NO:
79-S0603-221NG1
Step5Bar-code shipping tag
S0603-221NG1
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e4
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    220nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.7Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.2GHz
  • Q @ Freq
    22 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm